Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

( ilość produktów: 19 )

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Wszyscy uwielbiamy słońce, które też wprawia nas w lepszy nastrój, jednak nie od dziś jest wiadomo, że jego promienie mogą być bardzo szkodliwe. Warto już od najmłodszych dziecięcych lat chronić oczy naszych pociech. Korzystanie z okularów przeciwsłonecznych może ochronić je przed poważnymi chorobami jak zapalenie spojówki czy uszkodzenie siatkówki oka. Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć odpowiednie parametry, które zabezpieczą oczy dziecka. Dbać o ochronę tych wrażliwych narządów można już od pierwszych miesięcy życia, ponieważ na rynku można znaleźć okulary przeciwsłoneczne spersonalizowane dla niemowlaka, rocznego dziecka czy dwulatka.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci - czy warto je kupić?

Często pada pytanie, czy warto kupić okulary dla dziecka? Przy odpowiadaniu sobie na ten dylemat warto wziąć uwagę bardzo dużą wrażliwość oczu dziecka. Charakteryzują się one przede wszystkim dużo szerszymi źrenicami, a ich soczewka jest niemal przeźroczysta. Skutkuje to tym, że do siatkówki dociera znacznie większa ilość promieniowania UV. Warto również wziąć pod uwagę okulary dla niemowlaka czy rocznego dziecka, ponieważ do ich siatkówki dociera aż 90% promieni UV-A i 50% promieni UV-B. Okulary przeciwsłoneczne przeznaczone dla dzieci to świetna inwestycja, która zapobiegnie poważnym schorzeniom bądź pogorszeniu wzroku, a nie będzie tylko ciekawym i kolorowym dodatkiem do ubioru.

Jak wybrać bezpieczne okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla najmłodszej osoby kuszący jest, aby kierować się ich wyglądem. Oczywiście dziecko nie będzie chciało nosić rzeczy, które mu się nie podobają wizualnie, jednak to w gestii rodzica leży zadbanie, aby dany model miał odpowiednie właściwości. Okulary przeznaczone dla dzieci w pierwszej kolejności powinny być dla nich bezpieczne pod względem materiału, z którego są wykonane - wolnego od BPA. Warto przy wyborze dobrze przyjrzeć się filtrom UV, o których będzie świadczył certyfikat lub wynik badań, będą one chroniły oczy dziecka przed promieniowaniem ultrafioletowym. Wątpliwe jest kupowanie produktów niemarkowych z niesprawdzonych źródeł, okulary jedynie z przyciemnionymi szkłami, mogą znacznie zaszkodzić zdrowiu naszego dziecka.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci: polecane marki

Kupowanie okularów z tzn. „noname” firm jest bardzo ryzykowne. Przy zakupach produktów dla najmłodszych warto postawić na sprawdzone, renomowane marki. Stawiając na markowe okulary przeciwsłoneczne dla dzieci można być pewnym, że soczewka zakryje całe oko dziecka i będzie dokładnie przylegać do jego głowy. Poleca się zakup okularów od wiodących na rynku marek jak OakleyRay Bany Junior czy Palaroid. Modele tych marek dostępne są na naszej stronie.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci można spotkać w wielu sklepach czy na straganach. Jednak sięgnięcie po te produkty może mieć nieodwracalne negatywne skutki dla oczu dziecka. Dlaczego tak istotne jest decydowanie się na zakup w renomowanych salonach optycznych czy w sprawdzonych sklepach z markowymi okularami. Produkty specjalistycznych firm z odpowiednimi certyfikatami w kwestii obecności filtrów UV są dostępne jedynie w sprawdzonych profesjonalnych salonach optycznych. Gwarantują one oczekiwaną ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także będą dokładnie dopasowane do kształtu głowy dziecka i wykonane z bezpiecznego materiału, który nie będzie wydzielał toksycznych substancji.

Czy dziecko może chodzić bez okularów przeciwsłonecznych?

Dzieci nie powinny być wstawiane na działanie promieni UV bez okularów przeciwsłonecznych. Ich soczewka nie jest na tyle wykształcona, by była wstanie przefiltrować promienie i nie dopuścić do zapalenia spojówki czy uszkodzenia siatkówki. Nie używanie okularów z odpowiednimi filtrami może skutkować u dzieci nieprawidłowym rozwojem dopiero kształtujących się struktur. Natomiast produkty ze barwionymi szkłami jeszcze bardziej rozszerzają źrenice i narażają oczy na uszkodzenia.

      pixel