Sekrety wyboru idealnych okularów: Poradnik dla każdego stylowego entuzjasty mody.

2024-04-25

Wybór idealnych okularów może być niezwykłą modową przygodą! Każdego sezonu pojawiają się nowe kolekcje, a wraz z nimi coraz fikuśniejsze i odważniejsze wzory. Jak wybrać spośród tysięcy dostępnych opraw okularów te, które będą najlepiej pasować do Twojej osobowości i stylu, a jednocześnie do Twojej twarzy? Zdradzamy nasze sekrety!

Określ kształt swojej twarzy

Zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i okulary korekcyjne powinny współgrać z kształtem Twojej twarzy. Jak sprawdzić, jaki masz kształt twarzy? Zaczesz włosy do tyłu i przyjrzyj się swojemu odbiciu w lustrze. Zobaczysz twarz kwadratową, prostokątną, owalną, okrągłą bądź trójkątną. Przy doborze idealnych ramek bądź wierny zasadzie, że „przeciwieństwa się przyciągają”. Co to oznacza w praktyce? Jeśli masz twarz okrągłą, wybierz oprawki prostokątne i kanciaste. Jeśli posiadasz twarz prostokątną, zdecyduj się na oprawki owalne i zaokrąglone.

Dobierz wielkość oprawek

Dopasowując oprawy do twarzy, należy zwrócić uwagę również na ich wielkość. Punktem odniesienia są brwi. Wielu znaczących stylistów podkreśla, że ramki okularów nie powinny wychodzić ponad brwi. Jednak w ostatnim czasie ogromnie modne stały się oprawy oversize i ta zasada nie znajduje już zastosowania. Jeśli więc dobrze się czujesz w okularach, których ramki przykrywają brwi – postaw na oprawy w dużym rozmiarze!

Zwróć uwagę na kolor oprawek

Kolor oprawek powinien komponować się z karnacją oraz kolorem włosów. Jeśli masz chłodną karnację, dobrze będziesz wyglądać w równie zimnych barwach, tj. granat, fiolet czy srebro. Jeśli natomiast jesteś osobą o ciepłej karnacji, zdecyduj się na ramki brązowe, złote lub kolorowe.

Najważniejsze – okulary w zgodzie z Twoim stylem

Okulary mogą być wyrazem Twojego osobistego stylu i odzwierciedleniem duszy. Niech będą zatem dodatkiem wyrażającym Twój charakter i temperament. Wybierz takie, które odpowiadają także Twoim preferencjom modowym.

Kochasz luksus? Okulary Chanel

Okulary Chanel to niebywały szyk i elegancja w luksusowym wydaniu. Subtelne złote lub srebrne detale zdobiące oprawy wzmacniają ich wyjątkowy charakter. Są obiektem pożądania niemal każdej kobiety, która ceni sobie klasę i ponadczasowość. Decydując się na oprawki Chanel, podkreślasz swoją indywidualność i klasę. 

Okulary przeciwsłoneczne Celine dla osób silnych i odważnych

Okulary przeciwsłoneczne Celine to idealny kompromis pomiędzy klasyką a futuryzmem. Są propozycją dla osób o silnej osobowości, poszukujących współczesnych modowych środków wyrazu w odważnej formie. Nieprzemijającym hitem są aviatory, czyli metalowe oprawki z soczewkami przypominającymi kroplę wody. W ofercie znajdziemy również oprawki okrągłe i prostokątne, a także ponadczasowe cat eye, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. 

Awangardowe i odważne okulary przeciwsłoneczne Tom Ford

Pomimo dużego zróżnicowania oferty okularów przeciwsłonecznych Tom Ford, wszystkie nawiązują do klasyki, lecz w najnowocześniejszym wydaniu. To duże i wyraziste oprawy w odważnych kształtach, inspirowane modą lat 50. i 70. Pomimo ekstrawagancji, pozostają stylowe i gustowne, odnajdując balans pomiędzy modowym szaleństwem a funkcją użyteczną.

Różnorodność hitem 2024 roku

W tym sezonie okulary zaskakują mnogością kształtów i kolorów. Wybór jest wyjątkowo szeroki. Są to: oversizowe modele, małe wąskie oprawki i wyraziste oraz geometryczne kwadraty lub prostokąty. Ciekawą propozycją sezonu są także okulary typu muchy z barwnymi oprawkami, które zakrywają niemal pół twarzy. Osoby, które wolą jednak subtelniejsze oprawki, zdecydują się na okulary bezramkowe.

Podsumowanie

Pamiętaj, że wybór okularów to bardzo indywidualna sprawa i nie ma jednej uniwersalnej reguły, którą moglibyśmy Ci podpowiedzieć. Najważniejsze, abyś czuł się w wybranych okularach komfortowo i atrakcyjnie. Nie bój się jednak eksperymentować z różnymi stylami i detalami. Zapoznaj się ciekawą ofertą modnych okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych od wiodących światowych producentów, dostępnych w sklepie okularymarkowe.pl, które pomogą Ci zaprezentować Twój unikalny styl.

pixel