Okulary przeciwsłoneczne na zimę

2022-02-04

Mogłoby się wydawać, że okulary przeciwsłoneczne są zarezerwowane jedynie na letnie, słoneczne dni. Otóż nic bardziej mylnego. Bardzo często markowe okulary przeciwsłoneczne używane są zimą, szczególnie kiedy mocne słońce odbija się od świeżego, śnieżnobiałego śniegu i oślepia zarówno przechodniów jak i kierowców. Warto być świadomym czyhających zagrożeń dla oczu zwłaszcza w okresie zimowym, który wiążę się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Czy okulary przeciwsłoneczne należy nosić zimą?

Jako że zimą bardzo szybko robi się ciemno, a słońce nie grzeje jak w letnich miesiącach, to często pojawia się pytanie, czy okulary przeciwsłoneczne należy nosić zimą? Ochrona oczu powinna być sprawą, o którą dba się bez względu na porę roku. Oczywiście odpowiedź brzmi, że zima należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Zimowe słońce pomimo wszystko nadal może doprowadzić do krótkotrwałych lub nieodwracalnych uszczerbków na wzroku. Markowe okulary przeciwsłoneczne to nie tylko designerskie oprawki pasujące do ubrań, lecz przede wszystkim wysoka jakość szkieł z filtrem UV.

Co zagraża oczom w sezonie zimowym?

Niesprzyjające warunki atmosferyczne zimą to główna przyczyna, która powinna być impulsem to zaopatrzenia się w okulary przeciwsłoneczne. Ostre słońce, zalegający śnieg, zimny wiatr i mroźne powietrze to mieszanka, która może przysporzyć sporo problemów. Najczęściej oczom w okresie zimowym zagraża wysuszenie gałki ocznej oraz pieczenie i łzawienie oczu, te objawy powoduje odbijające się od śniegu światło. Może ono również oślepiać, np. podczas jazdy samochodem, a wtedy użycie okularów przeciwsłonecznych będzie niezbędne. Częste narażanie rogówki oka na promienie słoneczne może doprowadzić do ślepoty śnieżnej.

Jakie okulary przeciwsłoneczne na zimę wybrać?

Skoro wiadome jest, aby zimą korzystać z okularów przeciwsłonecznych, warto wiedzieć, jakie wybrać, aby były jak najlepsze. Przede wszystkim uwagę warto zwrócić na markowe okulary przeciwsłoneczne. Niestety bardzo często te najtańsze modele nie posiadają odpowiednich filtrów, a porządne szkła to nie tylko przyciemnienie. Świetnie sprawdza się tutaj okulary przeciwsłoneczne Oakley, które posiadają odpowiednie parametry chroniące wzrok i oczy. Okulary przeciwsłoneczne Oakley to niesamowity design oprawek w bardzo atrakcyjnej cenie. Doskonale chronią wzrok dzięki odpowiednim filtrom UV, dzięki czemu można zadbać o zdrowie oraz bezpieczeństwo.

Czy okulary przeciwsłoneczne do noszenia zimą muszą mieć polaryzację?

Jasne jest, że nigdy nic nie trzeba jednak w niektórych wpadkach wypadałoby, ponieważ jest to najlepsza opcja. Tak samo jest w przypadku okularów przeciwsłonecznych Oakley z polaryzacją - to genialne rozwiązanie w czasie zimy. Dlaczego? Okulary polaryzacyjne świetnie radzą sobie z rozpraszaniem światła. Zimą jest to szczególnie ważne. Największym zagrożeniem jest ostre światło dobijające się od śniegu czy oszronionych chodników, a dzięki polaryzacji, czyli specjalnej powłoce odbite światło nie będzie powracało do oka i wyeliminuje efekt oślepienia.

W sklepie internetowym okularymarkowe.pl znajdziesz kompletną kolekcję okularów przeciwsłonecznych różnych marek w przystępnych cenach, które nie tylko podkreślają osobowość i poprawiają wygląd, ale również będą chronić twoje oczy przed promieniowaniem UV


pixel