Jakie okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem?

2023-02-20

Jeśli jesteś kierowcą i szukasz idealnych okularów przeciwsłonecznych, które zapewnią Ci wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem, ten materiał jest właśnie dla Ciebie! Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, abyś mógł komfortowo przemierzać kilometry za kierownicą.

Filtry w okularach słonecznych

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców to doskonały sposób na zminimalizowanie oślepiającego działania promieni słońca i szansa na poprawę swojego komfortu jazdy. Aby zapewnić 100% ochronę, wybierz okulary posiadające filtr UV 400. Dzięki temu zapomnisz o pieczeniu i łzawieniu oczu niezależnie od warunków pogodowych. Co więcej, jeśli jest duże nasłonecznienie, dobrym rozwiązaniem będą okulary z powłoką lustrzaną, chroniącą przed szkodliwym promieniowaniem podczerwonym.

Wysoka jakość wykonania

Kiedy szukasz okularów dla kierowcy, koniecznie zwróć uwagę na filtr UV i polaryzację, ale nie zapominaj też o jakości wykonania. Ogromny wybór materiałów do opraw pozwala na dostosowanie tworzywa dostosowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Najtańsze są modele plastikowe, lecz ich trwałość jest mniejsza w porównaniu z lepszymi jakościowo produktami. Większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i dłuższą żywotność zapewniają oprawki z poliwęglanu lub metalu. Trzeba za nie zapłacić więcej niż za „plastiki”, ale możesz liczyć, że nie rozsypią się w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeśli szukasz czegoś modnego, wybierz oprawki drewniane, które są lekkie, ekologiczne i pięknie się prezentują.

Kolor szkła w okularach

Kolor szkła jest bardzo ważny dla kierowców, gdyż wpływa na to, czy okulary pozwolą ochronić Cię przed oślepieniem przez słońce. Najlepiej sprawdzą się w tym wypadku okulary polaryzacyjne, których stopień przyciemnienia w czterostopniowej skali nie powinien przekraczać trzeciego stopnia. Alternatywą dla ciemnych szkieł mogą być te o barwie pomarańczowej lub żółtej, które optycznie rozjaśnią obraz i zwiększą kontrast. Takie okulary warto mieć przy sobie zarówno w dzień, jak i w nocy oraz podczas uciążliwej mgły.

Okulary dopasowane do wady wzroku

Jeżeli chcesz zapewnić sobie i swoim pasażerom bezpieczną i wygodną jazdę, warto mieć drugą parę okularów korekcyjnych przeznaczonych do jazdy samochodem. Te okulary powinny mieć szkła z powłoką antyrefleksyjną oraz szerokie oprawki, które zapewnią możliwie jak największe pole widzenia. Co więcej, aby zmniejszyć odblaski i poprawić kontrast widzenia, możesz zastosować osłony przeciwsłoneczne na boczne szyby. W ten sposób zapewnisz komfort i bezpieczeństwo sobie i swoim pasażerom.

Dlaczego warto kupić okulary z polaryzacją?

Wielu kierowców uważa, że okulary z polaryzacją są najlepsze do jazdy samochodem, ponieważ zapewniają im komfort prowadzenia auta. Technologia polaryzacji nadaje kolorom intensywność i zwiększa ostrość widzenia. Jednak najważniejszą jej cechą jest zdolność do redukowania refleksów światła, które odbijają się od przezroczystych powierzchni, takich jak szyba samochodu. Okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem skutecznie tłumią promienie słoneczne, które oślepiają kierowcę i obniżają jakość widzenia.

Okulary słoneczne mają zapewnić komfort i poprawić bezpieczeństwo podczas jazdy. Z pewnością znajdziesz model, który spełni powyższe parametry, a przy tym będzie podkreślał Twój styl.

pixel