Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

2021-12-09
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

W ostatnich latach posiadanie okularów korekcyjnych lub przeciwsłonecznych to nie tylko przymus ze względu na wadę wzroku czy sposób na chronienie oczu przed słońcem. Coraz częściej posiadanie okularów łączy się z posiadaniem gadżetu czy eleganckiego dodatku. Dlatego tak ważne jest, aby ich rodzaj ich oprawek był odpowiednio dobrany do kształtu twojej głowy. Dobrze dobrane oprawki dodadzą uroku, podkreślą oczy i sprawią, że będziesz wyglądał atrakcyjnie. Noszenie okularów nie musi stanowić kompleksu czy być uciążliwe, okulary korekcyjne mogą świetnie dopełniać styl, pomóc w wyrażaniu siebie czy być zgodne z charakterem lub wykonywanym zawodem.

Jak rozpoznać kształt twarzy?

Określenie kształtu twarzy wbrew pozorom nie jest takie trudne. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, by mniej więcej móc określić jaki kształt twarzy się posiada, a także jakie rodzaje oprawek będą świetnie do nas pasować. Na początek należy odgarnąć włosy z twarzy i stanąć przed lustrem. Kluczowe jest odpowiedzenie sobie na kilka pytań, które pozwolą na rozpoznanie kształtu twarzy. Zwrócić uwagę należy na to, którą część twarzy jest najszersza. Istotne będą też kwestie tego jaki kształt na twój podbródek - może on być miękki i zaokrąglony lub ostry i wyróżniający. Sprawdzając wysokość i szerokość twarzy czy są różne a może takie same, warto przypatrzeć się również wysokości czoła. Wszystkie te kwestie przydadzą się do rozpoznania kształtu twarzy i dobrego dobrania okularów.

Jak dobrać okulary do twarzy owalnej?

Twarz owalna charakteryzuje się przede wszystkim szerokimi kośćmi policzkowymi oraz wysokim czołem. Zauważyć też można zaokrąglony, podłużny podbródek. Jeśli masz taki kształt twarzy wybierając okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne wszystkie opcje są dozwolone. Twarz owalna pozwala na dobranie dowolnych oprawek dostępnych na rynku. Świetnym rozwiązaniem będą wszystkie nietuzinkowe egzemplarze, możesz eksperymentować do woli i bez ograniczeń okularami wyrażać siebie.

Jak dobrać okulary do twarzy kwadratowej?

Posiadacze kwadratowej twarzy będą się wyróżniać szczególnie mocno zarysowanym: czołem, brodą oraz kośćmi policzkowymi. Trzeba pamiętać, że ten kształt twarzy jest zwykle pociągły i wydaje się bardzo szczupły. Świetnie sprawdzą się tutaj okrągłe oprawki, które pomogą zneutralizować kontur twarzy. Uwagę mogą zwrócić też oprawki w stylu kociego oka albo browline. Dobierając okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne można śmiało decydować się na te delikatne jak i mocne oraz wyraziste modele.

Jak dobrać okulary do twarzy okrągłej?

Jeśli zastanawiasz się, czy twoja twarz jest okrągła, najprościej jest to rozpoznać po łagodnych liniach czy pełnych policzkach. Charakterystyczne będzie także niskie czoło i bardzo zaokrąglona broda. W takim przypadku najlepszym wyborem będą okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, które pozwolą na optyczne wysmuklenie twarzy. Delikatna uroda świetnie będzie współgrała z ostrymi i mocnymi oprawkami. Śmiało można postawić na kwadratowe czy prostokątne oprawki. Niestety, na pewno niekorzystnie będą tutaj wyglądać oprawki okrągłe lub takie, które wizualnie zaokrąglają twarz.

Jak dobrać okulary do twarzy trójkątnej?

Twarz trójkątna jest również często nazywana twarzą w kształcie serca. Bardzo łatwo rozpoznać ten kształt twarzy, ponieważ ma on charakterystyczną górą partię zwężającą się do dołu. Najbardziej strategicznym miejscem będzie długa, szpiczasta broda. Tutaj przede wszystkim przydadzą się okulary z okrągłymi lub owalnymi oprawkami. Będziemy chcieli przede wszystkim złagodzić ostre i wyraziste rysy twarzy, a także optycznie zmienić jej proporcje. Ważne będzie, aby okulary miały delikatne oprawki, a nawet bezramkową oraz mało rzucające się w oczy zauszniki. Wszystkie te kwestie sprawią, że twarz nie będzie przytłoczona a rozjaśniona i otrzyma nowy, niepowtarzalny charakter.


pixel